חיפוש

גשר הצבים – נחל אלכסנדר.

מבוא:

נחל אלכסנדר הוא אחד מהנחלים הארוכים והמשמעותיים במישור החוף הצפוני. הוא מתחיל את מהלכו בהרי השומרון (משתלב עם נחל שכם), וזורם לאורך 32 ק"מ עד שנשפך לים התיכון באזור מושב מכמורת (דרומית לחדרה).

הנחל עבר שיקום רציני שכלל העמקת הערוץ וניקויו, סלילת דרכי עפר למטיילים, הקמת בריכות שיקוע וטיהור למי השפכים המגיעים מטול כרם ושכם, הקמת מצפורים וחניונים הצמודים לנתיבו.

חלק מהשיקום היה שיקום אוכלוסיית בעלי חיים שעמדו בפני הכחדה בנחל ובאזור. אחד מבעלי החיים שהיו חלק מפרויקט זה היה ה"צב הרך". אלה צבים נדירים, שמגיעים לגודל של 1.2 מטר, חיים במים מתוקים, מגיעים למשקל של עד 60 ק"ג ובעלי אורך חיים של כמה עשרות שנים.

מעל אזור המחיה שלהם בנחל, בנו גשר ולידו הקימו חניון עם שטחי צל, מדשאות, מדרכה שהיא מעין טיילת על שפת הנחל (מונגש לנכים), שולחנות פיקניק, ברזים שירותים (ראיתי נקיים מהם...), ושטחי חניה.

האטרקציה הגדולה ביותר באתר (למעט הצבים) זה מגדל התצפית שמאפשר לראות ממרומיו את השטחים הקרובים לתוואי הנחל באזור- נחמד מאוד!

האתר:

איך מגיעים? נקיש ב־WAZE "גשר הצבים נחל אלכסנדר". התוכנה תוביל אותנו דרך כביש 5720, המחבר בין צומת חפר (כביש 4) לכפר ויתקין. באמצע הדרך בין שתי הנקודות נגיע לכיכר בו נפנה צפונה לכביש הגישה לשמורה.

נחנה את הרכב בחניון (גדול למדי) ונתמקם.

בדרככם חזרה נא לא לשכוח לקחת אתכם את האשפה לאוטו.


11 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול