חיפוש

"המפעל" - אומנות בירושלים.

מבוא:

מעשה במספר אומנים מקבוצת "בית ריק", ששמה למטרה אכלוס בתים נטושים באומנות, שראו מבנה ישן, יפה ונטוש ברחוב המערביים 3 בירושלים. היות המבנה כמעט צמוד למרכז המורשת של יהדות צפון אפריקה מצד אחד ולגינת ממילא מצד שני, היווה תמריץ להפוך את המקום למרכז אומנות יוצא דופן.

בשנת 2016 הם קיבלו אישור להיכנס לבניין. נכנסו, שיפצו, עיצבו, צבעו, והפכו את המקום, בשיתוף הקרן לירושלים, למרכז לאומנים ואומנות.

מאז החל המרכז לפעול, הוא מספק עבודה ואכסניה למאות אומנים ירושלמיים, מקיים סדנאות, מארח אומנים לערבי שירה ונגינה, מופעי תיאטרון חובבים, ואת תוכנית "פרצה" – בה מוזמנים אומנים "אורחים" לבוא בימי שלישי בין השעות 14:00 – 20:00 ולהוסיף על ציורי הקיר, או לפסל בליווי אומן מקומי.

במרכז פועל בית קפה נחמד המעוצב באותה אוריינטציה אומנותית.

הכניסה חופשית ושעות הפתיחה כולל פירוט האירועים ניתן למצוא באתר שכתובתו: https://www.hamiffal.com/

האתר:

איך מגיעים? נקליד ב־WAZE "רחוב המערביים 3 ירושלים". התוכנה תוביל אותנו לרחוב אגרון. אני ממליץ להחנות את הרכב בחניון ממילא/קרתא.

נחנה את הרכב וניכנס דרך רחוב אגרון לסמטת המערביים. המרכז יהיה בצד שמאל שלנו. הכניסה מרשימה. גינה לא גדולה עם פסלים מאוד מיוחדים, מזרקה במרכז, ומספר מקומות בהם אפשר לשבת וליהנות מהמקום, מהשלווה ומהאומנות.

ניכנס למבנה (מונגש לעגלות). המסדרון בקומה הראשונה פשוט יפהפה. פסלים וציורי קיר מלווים אותנו לכל אורכו. בחדרים לצדיו ישנם תערוכות קבועות שאני מאוד אהבתי תשפטו בעצמכם לפי התמונות. גם בית הקפה נמצא בקומת הקרקע.

בקומה השנייה מוצגות תערוכות מתחלפות (העלייה במעלית). בזמן ביקורי שם הקומה השנייה הייתה פחות אטרקטיבית מקומת הקרקע אבל הכל עניין של טעם...

אם אתם בקרבת מקום, אני ממליץ להקדיש חצי שעה עד שעה למקום.
20 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול