חיפוש

ירדנית – אתר טבילה קרוב לכנרת.

מבוא:

אתר ירדנית הוא אתר המנוהל על ידי קיבוץ כנרת מזה שנים רבות. האתר נפתח בשנת 1981, בעידוד משרד התיירות, משרת משלחות של צליינים נוצרים כאתר טבילה, למרות שזה לא המקום שבו הטביל "יוחנן המטביל" את ישו ככתוב בברית החדשה: "וַיְהִי בַּיָּמִים הָהֵם וַיָּבֹא יֵשׁוּעַ מִנְּצֶרֶת אֲשֶׁר בַּגָּלִיל וַיִּטָּבֵל עַל־יְדֵי יוֹחָנָן בַּיַּרְדֵּן׃" (מרקוס פרק א פסוק 9).

האמת? מעשה הטבילה קרה על פי הברית החדשה "במדבר" (כך כתוב בברית החדשה). אמונה שהתפתחה עם השנים מייחסת את אתר הטבילה לאתר הנקרא "קאסר אל יהוד" הקרוב ליריחו. אין בברית החדשה ציון דרך להיות האתר קרוב ליריחו, אבל כך התפתחה האמונה במשך השנים.

האתר פתוח חינם וישנה אפשרות לטבול במקום, לקיים טכסי תפילה וטבילה, ואפילו לקבל (תמורת תשלום) אישור רשמי על ההטבלה.

האתר:

איך מגיעים? נקיש ב־WAZE "הירדנית קיבוץ כנרת". התוכנה תוביל אותנו דרך כביש 90. כמה מאות מטרים מצפון לסכר דגניה נפנה מערבה לכביש הגישה לאתר.

החניון הוא ענק. במהלך ההליכה שלנו מהחניון לכניסה נראה לוחות קרמיקה עליהם כתוב הקטע מהברית החדשה שבו הטביל יוחנן המטביל את ישו, בשפות רבות. מעניין לראות צליינים מתעכבים ליד הלוחות - מחפשים את הפסוק בשפתם.

הכניסה היא דרך חנות מזכרות. מהצד השני של החנות נצא למדרכה רחבה המובילה למדרגות שדרכן ניתן לרדת לירדן ולטבול. יש בחנות פינה בה משכירים צליינים חליפות בצבע לבן להטבלה. מקום מאוד מעניין בעיקר כאשר ישנה הטבלה.

בדרככם חזרה נא לא לשכוח לקחת אתכם את האשפה לאוטו.

6 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול