חיפוש

מפלי פרוד הגליל העליון.

מבוא:

מפלי פרוד הצמודים לקיבוץ פרוד במורדות הדרומיים של רכס המירון שבגליל העליון, הם מפלים עונתיים, שבמשך רוב השנה מי המעיינות המזינים אותם, זורמים מתחת לפני השטח ומזינים את מימיו של נחל צלמון – שהוא בקו התחתון נחל איתן בעל זרימה כל עונות השנה.

בחודשים ינואר פברואר, לאחר רצף גשמים (אם יורד שלג על רכסי המירון אז בוודאי), המפלים פורצים בעוצמה שלא פחותה מאף מפל איתן בארץ.

האתר:

איך מגיעים? נקיש ב־WAZE "מפלי פרוד". התוכנה תוביל אותנו דרך כביש 866, המחבר בין כביש 85 לקיבוץ פרוד. נפנה מזרחה בפניה לקיבוץ פרוד, ומיד נרד ימינה לדרך עפר שתוביל אותנו לחניה הגענו.

נחנה את הרכב ונראה את נתיבו של הנחל מצד שמאל שלנו (צפון-מזרח). טיפ: אם ערוץ המים הקרוב לחניה יבש או בוצי, אין טעם להמשיך לרדת - המפלים יבשים. אבל אם קיימת בערוץ זרימה קלה, זה השקט שלפני המפלים.

נלך לאורך פלג המים. בדרכנו למפלים נעבור ליד שני ציוני קברים של רבי ישמאל (פלוגתה של רבי עקיבא שטען שאין צורך לדקדק בכל תו בתפילה) ורבי נחמיה עמסוני שחי בתקופה של רבי עקיבא (יש אומרים היה תלמידו, יש אומרים רבו).

נמשיך ונתעקל עם פלג המים ימינה ולאחר ירידה קלה נראה את המפל הראשון. משם נרד עוד כ־100 מטר לסדרת המפלים השנייה ולרחבה גדולה שם נוכל להתמקם עם שמיכה, קפה, עוגיות, פירות וכל מה שבה לנו לאכול כששאון המפלים ברקע.

בדרככם חזרה נא לא לשכוח לקחת אתכם את האשפה לאוטו.162 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול