חיפוש

עין סאני – גליל תחתון.

מבוא:

בשנת 2015, קנה בחור בשם סאני שם ילדות שדבק בו ולא בכדי (שלומי במקור), חלקת אדמה מעל בקעת יבניאל. המקום חלומי, עם תצפית מדהימה לעבר בקעת יבנאל (שם גדל מגיל צעיר), ממש "יושב" על שביל ישראל.

לאחר שגידר, ניכש, בנה בית קטן, עמדת קפה, נטע עצים (הוא גנן במקצועו), שם שולחנות פיקניק ומספר מבני "חוּשוֹת", הוא החל לחפור במקום בתקווה למצוא מים. ואכן בשנת 2018 פרץ המעיין המיוחל. הוא תחם אותו בבריכת שכשוך, נטע מספר עצים סביב הבריכה, והפך את כל המתחם לחלקת האלוהים הקטנה שלו. "גן הבר של סאני" הוא קרא למקום.

האתר:

איך מגיעים? מקישים ב־WAZE "עין סאני". התוכנה תוביל אותנו ליבנאל. נחצה את הישוב, ניסע לכיוון חלקו המזרחי ונעלה על דרך עפר כבושה (עבירה לכל סוגי הרכב) בואכה למקום.

אכן פינת פלא. שלט שעליו כתוב: "כרם שבט הברזל" יקבל את פנינו, דבר המעיד על התכנון המקורי שהיה לנטוע במקום כרם שזה יהיה שמו. אבל המקום ובעליו שינו תוכניות...

במקום נמצא שולחנות, אוהלים ללינה, כסאות למדורת לילה, פינת קפה, בריכת שכשוך מזמינה, ובר שנפתח רק אם תבקש מסאני. כל אחד משלם כפי יכולתו על השימוש במקום. אני ממליץ לשלם גם אם לא מבקשים תופעות כאלה כמו המקום של סאני צריך לטפח ולעודד.

במהלך שהותנו שם הגיעו שתי קבוצות תרמילאים. אף אחד לא שאל אותם למעשיהם. ה"רוח" הנושבת במקום (תרתי משמע - מעבר ליופיו הטבעי), היא של "ביחד", אמונה איש ברעהו, ושלווה.

לא סתם קראו לו חבריו "סאני". האיש הוא בעל חיוך נצחי, נעים הליכות ומזג, ונדיבות יוצאת דופן. ממש זריחה אנושית.

אכן מקום בהחלט יוצא דופן בנוף הישראלי בכלל, ובגליל התחתון בפרט. מומלץ מאוד!

בדרככם חזרה נא לא לשכוח לקחת אתכם את האשפה לאוטו.

אני וסאני

445 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול