חיפוש

שביל הרקפות מגדל העמק.

לפני שהפריחה תאמר את מילתה האחרונה באביב המדהים הזה, אני רוצה להמליץ לכם על מקום נוסף שבו ראיתי ביום חמישי האחרון (4/3/2021), את אחת הפריחות המדהימות ביותר של רקפות.

המקום נקרא "שביל הרקפות מגדל העמק" והכניסה אליו היא מרחוב המטע 10 בעיר.

בכדי להיות מנומסים, לפני שנדבר על השביל, כמה מילים על העיר. העיר הוקמה על אדמות מטעי הזיתים של הכפר הערבי אל-מוג'ידל, שבמלחמת העצמאות נטל חלק פעיל במלחמה נגד כוחות צה"ל – כולל רצח בעינויים של החייל מנחם גולדשטיין שנפצע כשעלה על מוקש בסמוך לכפר.

העיר נוסדה ב־1953 ואוכלסה בתושבי המעברות "שמרון" ורמת ישי, ובעולים מהמזרח: מנצ'וריה, חרבין וטיינג'ין, ולכן כונו "הסינים".

כיום מונה העיר כ־26,000 תושבים, 18% חרדים והעיר מדורגת במדד סוציואקונומי 4 (מתוך 10). בעיר מתבצע שיווק קרקעות לחרדים בכ־60% מהמחיר המוצע לחילוניים, דבר שהביא לכך שהעיר הולכת ומתחרדת, ואיתה, על פי הלמ"ס, יורד המדד הסוציואקונומי (כלכלי-חברתי).

עם כל זאת, העיר עדיין יפה, תושביה נעימים, וניתן למצוא בה מספר אתרים אטרקטיביים ששווים ביקור. אחת מהאטרקציות הוא שביל הרקפות. לפני שתראו תמונות של המקום, אני רוצה לציין שראיתי כבר כמה פריחות של רקפות בימי חיי. אם זה בשפלה הפנימית, ברמת הגולן, בגבעת הרקפות בהרי מנשה, בכרמל ועוד, כולן היו מרתקות, יפות, מרגשות – אבל כזאת לא ראיתי.

דקה לאחר שנכנסנו לשביל נחשפו לפנינו מרבדים, על מרבדים, על מרבדים של רקפות. ככל שהתפעלנו יותר, נחשפנו לעוד ועוד מרבדים. מין אסיפת המונים של רקפות, שהחליטה להתכנס בין עצי החורש שבליבה של העיר. בין לבין נמצא גם כלניות, תלתנים, חרדלים, הרוזמרין שהחל פריחתו, ועוד...

במקום ישנם שבילים מסומנים, המסלול מעגלי ואורך כ־40 דקות עד שעה (כולל עצירה לתמונות וסתם להתפעלות). תבלו...8 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול