חיפוש

חוף האקוודוקט (הקשתות) - קיסריה.

מבוא:

חוף האקוודוקט (חוף הקשתות) בקיסריה, הוא אחד מהחופים המרשימים והנעימים בארץ. החוף, הממוקם בטבורו של הישוב קיסריה, הוא שילוב של חוף ים עם חניה בשפע, ומבנה היסטורי בן כ־2000 שנה שהוקם בתקופתו של הורדוס האקוודוקט.

קיסריה, שנבנתה על ידי המלך הורדוס במשך 12 שנה (22-10 לפני הספירה), נהייתה לעיר הנמל המרכזית של השלטון ההרודיאני ולאחריו של השלטון הרומי.

בכדי לפתות את האוניות המפליגות בים התיכון לעגון בקיסריה, נבנו בעיר העתיקה תיאטרון, היפודרום (מרוץ סוסים) שהפך בהמשך לאמפיתיאטרון (זירת קרבות), אזורי ספא עם מזרקות ומרחצאות חמים, מסעדות, חנויות, פאבים כן הבירה הייתה כבר משקה ותיק באותו זמן, ומקדשים מפוארים שעמדו לרשותם של מלחי האוניות הפגאניים.

בכדי לספק מים לאוכלוסייה המקומית והמבקרים, בנה הורדוס מוביל מים (אקוודוקט), שהוביל מים ממעיינות נחל תנינים שעל הכרמל, מעיינות שוני, ומעיין אביאל (יש המייחסים את הקמת מובילי המים לתקופה מאוחרת יותר).

בדבר אחד אין ספק מוביל המים נבנה על ידי חיילי הלגיון ה־10 הרומי שהוצב בארץ. הדבר נודע לאחר שנמצאו כתובות על המוביל עצמו, המפארים את הלגיון שבנה את האקוודוקט. לאחר מכן נבנה עוד מוביל מים בצמוד לראשון בכדי להגדיל את תפוקת המים בעיר. בחוף אקוודוקט עובר המוביל המדהים הזה.

האתר:

איך מגיעים? מקישים ב־WAZE "חוף אקוודוקט (הקשתות)". התוכנה תוביל אותנו בתוך הישוב המודרני קיסריה, בואכה למגרש החניה בחוף שם נחנה את הרכב.

החוף מרשים, השילוב של האקוודוקט עם חול הים, כחול הגלים, והנוף הסלעי והמפורץ שמבצבץ מתחתיתם של המים הופכים את המקום לאחד מהחופים היותר יפים בצפונה של הארץ.

בדרככם חזרה נא לא לשכוח לקחת אתכם את האשפה לאוטו.
15 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול