חיפוש

מעיין ידידיה.

מבוא:

ברמת הגולן ישנם מספר מעיינות שהוסדרו למטיילים, מוצלים, עם אמצעים למנגל - כדי למנוע שריפה, והכל במרחק הליכה סביר (מקסימום 900 מטר לכל כיוון). מעיין ידידיה הוא אחד מאלה.

מי המעיין זורמים לתוך בריכה מלאכותית שנבנתה על ידי חבריו של ידידיה תור, תושב מצפה נטופה שלמד בישיבה התיכונית בחיספין. הנער, בהיותו בן 18, נהרג בתאונת טרקטור ולזכרו הם הקימו את האתר.

האתר:

כיצד מגיעים? ישנן שתי דרכים להגיע למעיין. אחת פשוטה אבל עם הליכה של 900 מטר, והשנייה מורכבת קצת יותר, אבל מביאה אתכם עם רכב פרטי למרחק של 300 מטר מהמעיין:

1. נוסעים על כביש 87 מזרחה לכיוון מושב קשת. נפנה ימינה לכביש הגישה למושב. נחלוף על פני הכניסה למושב ומשם נמדוד כ־3 ק"מ. נגיע לשביל עפר ונפנה שמאלה (לפני כן נעבור 3 פניות שמאלה לשבילי עפר אחרים). כ־300 מטר מאיתנו המעיין. אם אתם עם רכב פרטי, אני ממליץ לעצור ליד השלולית הגדולה המערבית למעיין (150 מטר מהמעיין). 4X4 ייסע גם בקטע הזה.

2. מקישים בוויז "עין ידידיה כביש היקפי פנימי, יונתן". התוכנה תוביל אתכם סמוך למושב יונתן. לפני הכניסה למושב תראו שלט בצד שמאל המבשר שהגעתם לשביל ההליכה למעיין. 900 מטר של דרך חשופה לשמש ואתם שם.

המעיין שווה ביקור. מעבר לבריכה העמוקה (1.50 מטר לערך), המוצלת והמרווחת, נמצא במקום שולחן פיקניק, ערסלים, נדנדה, מתקן למנגל, ושלוליות של מים הממשיכים את דרכם לכנרת, מוקפות בצמחייה במרחק של מספר עשרות מטרים מהמעיין.

כמו כן נמצא באתר אנדרטה לזכרו של ידידה תור, אבני בזלת המעוטרות בעבודות קרמיקה מיוחדות, סככת גפנים המתמזגת עם הנוף בצורה נפלאה, ואפילו צפרדע מקומית שמקבלת את המבקרים בסבר פנים צפרדעיות.

סעו, תיהנו, ואנא הרימו את כל האשפה חזרה אתכם לרכב, וכבו את המנגל לפני לכתכם.
השלט בכניסה לשביל ממושב יונתן

פיסול סביבתי בשביל המוביל למעיין.


168 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול