חיפוש

מפל עיט – רמת הגולן.

עודכן: 29 באפר׳ 2021

אתמול (18/2/2021) הייתי במפל עיט, אחד המקומות הקסומים בדרום הגולן. יצאנו ללכוד שלגים, ובדרך, איך אפשר לדלג על המקום המופלא הזה?!

מפל עיט הוא חלק מנחל עיט הנשפך לאחר מספר קילומטרים לנחל היהודיה. מעבר לגובהו הרב, הוא שוצף עכשיו בזרימה שמרשימה בזכות עצמה. סביב המפל ישנם קירות בעיצוב עמודים בזלתיים, שמזכירים במשהו את נחל המשושים הסמוך.

כשנגיע לחניה נראה תצפית הנקראת "מצפה אליהו", על שם רס"ר אליהו חורי שהיה שוטר שנהרג בתאונת דרכים במהלך המשמרת במשטרה ונקבר בבית העלמין בביריה שבגליל העליון. מהחניה נלך כ־70 מטר והמפל ייחשף לעיננו בשיא תפארתו. ההליכה היא קלילה, אין עליות ומורדות שדורשות מאמץ (כשאין בוץ השביל מונגש לעגלות), וניתן להקיף את המפל משלושת עבריו ולהקשיב לשאון המים המרטיט.

ממליץ לאחר מכן להמשיך במסלול המעגלי (כ־300 מטר), כשבנוסף לערוצו היפהפה של הנחל, תחשפו למפגשים מעניינים עם רקפות, כרמליות נאות, נוריות, שיחי החלבלוב המגובשש (איזה הורים נתנו לו את השם הזה?) עם פריחתם הצהובה העשירה שנראית למרחוק, שיחי אחי רותם עם פריחה בצבע חרדל, עכנאים עם פריחתם הסגולה, תורמוסים פה ושם, ועוד סוגי פרחים שסירבו להזדהות...

מתי לטייל? בעיקר בחורף ובאביב. מאוחר יותר ייתכן והמפל ייבש. בסתיו יש באזור פריחת חצבים – רק שכמעט ואין זרימה.

30 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול