חיפוש

עין אי"ה – רמת הגולן.

עודכן: 24 באוק׳ 2021

מבוא:

בדרום רמת הגולן, כחלק ממערך נרחב של בריכות המוזנות על ידי מעיינות של מים זורמים, הקימו הסורים בריכה ששימשה את חיילי הצבא הסורי ששירתו באזור. לאחר מלחמת ששת הימים, נשאר המעיין בסודיות מופלאה ושימש רק את יודעי העניין והסוד.

בשנת 2004, נהרג בתאונת אימונים סמר אילון יעקב הורוביץ בן המושב הדתי נוב ברמה"ג. חבריו ליחידה (גדס"ר גבעתי), החליטו לשפץ את המעיין ולקרוא אותו על שמו אי"ה. השם למעשה הוא בכפל משמעות וגם רומז לשם עין איה (מאמר שנכתב על ידי הרב קוק על אגדות שנכתבו בתלמוד הבבלי), ולעוף "איה" שחוצה את רמה"ג בתקופות המעבר.

המעיין שופץ, הושם שילוט, הוכשרו דרכי גישה והמקום ממתין רק לנו.

האתר:

איך מגיעים? מקישים ב־WAZE "עין איה". התוכנה תוביל אותנו לכביש הגישה למושב מיצר. נעבור את הפניה למושב, נמשיך עוד מספר מאות מטרים ונראה פניה שמאלה עם שלט גדול בצד שמאל "עין אי"ה". נפנה וניסע עם הדרך הכבושה עד לאזור חניה כשמצד שמאל נראה קצת מעלינו קבוצה של עצים (לידנו נראה את נתיב פכפוך המים שיוצא מהמעיין, אבל פנינו לבריכה). נעלה בשביל צר כ־50 מטר ונגיע לבריכה.

המקום מזמין הישארות של שעתיים שלוש, צל למכביר, מים נקיים, בריכה שעומק המים בה בסוף הקיץ כמעט זהה לעומק בתחילתו של הקיץ (1.2-1.8 מטר), ומספר נקודות שניתן להתמקם בהן לקפה, עוגיות, נוף מדהים שממנו ניתן לצפות על משולש הגבולות ישראל/סוריה/ירדן, וטבע במיטבו.

בדרככם חזרה נא לא לשכוח לקחת אתכם את האשפה לאוטו.
68 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול