חיפוש

עין ספיר - הרי ירושלים.

מבוא:

מעיין ספיר הוא אחד ממעיינות השכבה שבוקעים בתוך מערה שהכניסה אליה נוחה, החנייה כמעט צמודה, והוא מוכר חלקית בלבד (אין שילוט מופנה אליו), למרות שבשבתות הוא די עמוס. האמת? גם כשהוא עמוס ההנאה מובטחת.

המעיין שוכן בצמוד לישוב אבן ספיר, על שם יעקב ספיר חוקר תפוצות ישראל במאה ה־19, שמחקריו פורסמו במספר ספרים. החשוב שבהם הוא הספר "אבן ספיר". פרק נכבד במחקריו הוא מקדיש ליהדות תימן, יהדות הודו, ויהדות מרכז אסיה.

האתר:

איך מגיעים? מקישים ב־WAZE "מעיין ספיר". התוכנה תוביל אותנו למושב עין ספיר. נחצה את המושב בצידו הדרומי, ושם נעלה על דרך עפר שתוביל אותנו סמוך למעיין.

נגיע לפתח המעיין, נפרוס מחצלת מתחת לעצים, נעשה פיקניק לזמן קצר וניכנס למערה. בחודשי האביב הנביעה יוצרת בריכה חיצונית למערה בריכה שמתייבשת מעט בחודשי הקיץ המאוחרים, אבל לא כך המעיין והמערה שמלאים במים נקיים וקרירים כל עונות השנה.

ירידה של מספר מדרגות תוביל אותנו למערה. ניכנס למים צוננים ונפלאים שיעניקו תחושה נעימה של רעננות בימים החמים. עומק המים בממוצע השנתי הוא כ־1.3 מטר (תלוי בעונה), וניתן לצעוד בתוך המערה כ־20 מטר עד לקצה שלה, שם נראה את הנביעה (למקפידים ניתן להצטייד בפנס, למרות שאני אישית לא עושה זאת).

ממש פיסת טבע מדהימה לבילוי ופיקניק. במקום אין שירותים וברזייה.

בדרככם חזרה נא לא לשכוח לקחת אתכם את האשפה לאוטו.


מבט לכניסה למערה מהחנייה.

341 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול