חיפוש

פריחת האירוסים בירוחם

חודש מרץ הוא חודש שכל הארץ פריחה, בפרט האירוסים - לגווניהם וגודלם השונה. היום נתמקד בדרום (הלא כל כך רחוק), באירוס ירוחם.

בניגוד לאירוסים האחרים שהם צבעוניים כצבעי הקשת, אירוס ירוחם הוא בעל תפרחת סגולה (עם כתמי בורדו כהים), וזהו ייחודו ויופיו.

כמו אחיו הצפוניים, גם הוא אוהב את האדמה החולית, המאפשרת לשורשיו לקבל מים ללא מאמץ מיותר, נותנת אוורור לפקעת שעושה עבודתה נאמנה, ועליו קטנים מאחיו הצפוניים כיאה לצמח מדברי שמקטין את שטח עליו כדי לצמצם את אידוי הנוזלים שבתוכו.

לא רק שאירוס ירוחם הוא הדרומי ביותר מבין אחיו, הוא גם חברותי כמוהם, ומארח על פני יותר מ־500 הדונם של השמורה, את האירוס הצהרוני, כחליות הרים, סתווניות, מקור חסידה, עכובית הגלגל, ועוד אורחים רבים ומקסימים שביקשו להישאר בעילום שם...

אם יתמזל מזלכם, תפגשו גם צבאים שיבואו לחלוק בחוויה, דורבנים וארנבות. משך הסיור המעגלי כשעה.

מי שיחליט להדרים ולהיענות בחיוב להזמנתו של האירוס לקחת חלק בחגיגה, יוכל בהמשך לפרוס את מרכולתו באגם ירוחם, ולאורם של המים הבוהקים באור השמש, לאכול צהריים/ לשתות קפה/ וסתם ליהנות מהיופי הנשקף. לא לשכוח שקית אשפה...

אחרים יוכלו לקנות גבינות בחוות קורנמל הסמוכה, לרכב על גמלים בחוות ממשית, או לאכול במסעדות של ירוחם/דימונה הסמוכה (רובן סגורות בשבת).

תהנו...


4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול